כל מה שרציתם לדעת על טרמפולינה לתינוק

רבים מבינים כי העולם של התינוקות שלנו מלא ורצוף חוויות, ממש מהרגע הראשון שהם מגיחים לעולם כל דבר הוא סוג של חוויה. אנחנו כהורים רוצים לשפר את החוויות הללו ולשם כך קיימים אינספור דרכים. טרמפולינה לתינוק היא אחת הדרכים בהם נוכל ליצור סביבה מוגנת, רגועה ומלאתת חוויות תחושתיות ופיזיות לתינוק שלנו. אולם רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש טרמפולינה לתינוק חשוב שתדעו שלא כל טרמפולינה היא אותו דבר, יש מגוון לא קטן של חומרי גלם, גימורים, תקנים ואיכויות. עליהם וקצת יותר במאמר שלפניכם.

טרמפולינה לתינוק

טרמפולינה לתינוק מה זה בעצם?

יש הבדל משמעותי בין טרמפולינה לתינוק לבין טרמפולינות של ילדים או מבוגרים ולמעשה שם נרדף עבור טרמפולינות לתינוקות הוא נדנדה לתינוק. ראשית דבר ממש כמו כל דבר אחר הקשור למוצרים ובמיוחד למוצרי תינוקות גם טרמפולינה לתינוק כפופה לתקנים המחמירים המבטיחים את בטיחות ובריאות התינוק. לרוב נדנדה לתינוק או טרמפולינה מיועד לתת מענה לתינוקות מגיל לידה ועד גיל שנה וחצי שנתיים, תלוי במשקל וגודל פיזי של התינוק. יש לא מעט יתרונות כאשר התינוק שלנו נח בתוך טרמפולינה לתינוק ואלו חלק מהם:

עיכול – גיל 0 – 3 חודשים זמן זה מייצג את התקופה של התינוק ממש מלידתו ועד גיל של כ 3 חודשים, בתקופת זמן זו התינוק נחשף לאוכל בין אם זו הנקה או פורמולה, מערכת העיכול של התינוק עוברת איזשהו שינוי פנימי ושבו היא מתחילה לעבוד, האוכל מתעכל ומופרש הפסולת ( שתן / צואה ) פעולות אלו כוללו בין היתר גם יצירת גזים בחלל הבטן, מכיוון שזה דבר חדש לתינוק אין הוא יודע או יכול להתמודד והדבר מפריע ומציק עד כדי בכי. הפתרון לכן הוא ללא ספק ערסול והשימוש עם טרמפולינה לתינוק יוצרת את הערסול הנדרש, למעשה נדנדה לתינוק מאפשרת לו להירגע ולהפיג את המתחים שנוצרים לו בבטן.

חוויות – העיצוב של טרמפולינה לתינוק מאפשרת תליית אלמנטים היוצרים גירויים שונים כמו גירויי מגע על ידי תליית בובות שונות וצבעוניות, גירויי שמע עם התקנים היוצרים צלילים ועוד. למעשה עצם העובדה שהתינוק שלכם נח ונרגע תוך כדי פיתוח החושים שלו זה כבר הישג מעולה.

זמן שינה – אחד הדברים החשובים בהתפתחות של תינוקות הוא הקפדה על זמן השינה, תינוקות לא צריכים או חייבים שעות שינה רצופות אלא גם פרקי זמן של כ 20 – 30 דקות במהלך היום ובעיקר לאחר אוכל הן מעולות ותורמות מאוד, לכן טרמפולינה לתינוק היא בדיוק הדבר שיתן לכם מענה כולל, הן מבחינת הקלה על מערכת העיכול, הן מבחינת זמן השינה וחשוב לציין כי בגיל 0 – 3 חודשים מומלץ לא להשאיר את התינוק לפרקי זמן ארוכים יותר מ 20 – 30 דקות על מנת לא ליצור תלות או עיוות, לאחר מיכן השימוש עם נדנדה לתינוק הופכת להיות מהנה וכיפית לתינוק ולכם כאחד. 

איזו טרמפולינה לתינוק מומלצת?

כאמור טרמפולינה לתינוק מאפשרת לו להרגיע את תנועת המעיים בחודשיו הראשונים ועם הזמן ועד גיל שנתיים לערך נדנדה לתינוק תורמת להתפתחות החושים. יש מגוון גדול וסוגים רבים של טרמפולינות כאשר אתם כהוריים חייבים לשים דגש על טרמפולינה לתינוק בעלת תקן מתאים, שתהיה עשוייה מחומרי גלם טבעיים ככל האפשר ועם מינימום חלקים הניתנים לתלישה או משיכה על ידי התינוק, ההמלצה היא לבחור בטרמפולינה עשויה עץ טבעי ובד המכילים מינימום חומרים מלאכותיים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות